facebook icon

Zagryziony Jeleń

W dniu 07.01.2020 w Mucharzu ( Koziniec Bystrz ) około godziny 5 rano został zagryziony przez wilki kolejny jeleń.
Stało się to nie całe 100 metrów od domów i 5 metrów od drogi publicznej. Jest to kolejny jeleń zagryziony w tym terenie.
Byk miał przegryzione gardło a ponieważ jest ponowa w koło było widać ślady wilka który prawdopodobnie został spłoszony przez nadjeżdżający samochód.
Z uwagi na drastyczne zdjęcia przesyłam tylko dwa załączniki a cała dokumentacja znajduje się do wglądu w Kole Łowieckim '' Cietrzew" w Mucharzu.
Zaczyna to być coraz bardziej niepokojące gdyż dzieje się to coraz bliżej domów i dróg publicznych. W ostatnim okresie czasu, częściej można spotkać  jelenie , sarny i dziki między domami niż w lesie gdzie sarna już prawie nie występuje a innej zwierzyny jest coraz mniej gdyż zjadły ją wilki. Zwierzęta które do niedawna bytowały w naszych lasach dziś bezpieczniej czują się między domami co niestety przekłada się na szkody w polach uprawnych i nie rzadko w przydomowych ogródkach.
Nie chcę tutaj nikogo straszyć ale uważam że jest to poważny problem gdyż niedługo w lasach zabraknie pokarmu dla wilków i wilki będą przychodzić coraz bliżej domów co już się zaczyna dziać .
                                                          

                     Z poważaniem .
    Łowczy Koła                  Prezes Koła 
   Józef Owcarz                 Adam Mreńca