facebook icon

Rajd Drużyn Pożarniczych Mucharz 2017

W dniu 19 sierpnia 2017 roku na terenie sołectwa Mucharz przeprowadzono VI Powiatowy Rajd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych pod nazwą „Mucharz 2017", w którym udział wzięło 18 drużyn reprezentujących 9 zarządów miejskich/gminnych Związku OSP RP z terenu powiatu.

VI Powiatowy Rajd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Organizatorem rajdu był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Wadowicach, a współorganizowali imprezę: Ochotnicza Straż Pożarna w Mucharzu (pełniąca jednocześnie rolę gospodarza rajdu) oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach.

Organizatorów rajdu aktywnie wspierali członkowie naszego koła prowadząc punkt " Tajemnice Lasu " gdzie zawodnicy musieli zmierzyć się z szeregiem pytań o tematyce przyrodniczej oraz testem wiedzy z którego wyniki były przekazywane do klasyfikacji generalnej. Uczestnicy mogli zobaczyć zwierzęta bytujące w tutejszych lasach i polach na małej wystawie przygotowanej przez myśliwych, zadawali także wiele pytań na temat szeroko pojętego łowiectwa na które chętnie odpowiadali koledzy z naszego koła łowieckiego. Zwycięscy w tej konkurencji otrzymali również pamiątkowe medale wręczone przez prezesa koła Józefa Skudlarskiego. 

Poniżej klasyfikacja: 
 1. MDP z OSP Jaszczurowa
 2. MDP z OSP Leńcze
 3. MDP z OSP Roczyny
 • Kolejne miejsca:
 • MDP z OSP Bachowice
 • MDP z OSP Tomice
 • MDP z OSP Koziniec Centrum
 • MDP z OSP Zagórnik
 • MDP z OSP Łękawica
 • MDP z OSP Ponikiew
 • MDP z OSP Kaczyna
 • MDP z OSP Wadowice
 • MDP z OSP Brody
 • MDP z OSP Witanowice
 • MDP z OSP Stryszów
 • MDP z OSP Mucharz
 • MDP z OSP Targanice Górne
 • MDP z OSP Łączany
 • MDP z OSP Izdebnik

Łącznie 18 drużyn z 9 gmin - ok. 170 uczestników

 • Najmłodsza uczestniczka Amelia Bucała z MDP OSP Mucharz
 • Najlepszy opiekun Adam Wójcik z OSP Kaczyna
 • Najlepsza MDP z konkurencji "Tajemnice lasu" - MDP z OSP Izdebnik



Źródło www.mucharz.pl Tekst: mł. bryg. mgr Jacek Kolber