facebook icon

Hubertus 2016 - Odznaczenia dla myśliwych

Myśliwi Koła łowieckiego CIETRZEW w Mucharzu zostali odznaczeni najwyższymi medalami zasługi Polskiego Związku Łowieckiego - ZŁOMEM


W dniu 05.11.2016 r. przed kaplicą św. Huberta w Jaszczurowej odbyło się spotkanie myśliwych Koła Łowieckiego CIETRZEW w Mucharzu z mieszkańcami, wójtem i samorządowcami gminy Mucharz, z oprawą muzyczną zespołu sygnalistów myśliwskich Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Po uroczystej mszy św., którą koncelebrował proboszcz parafii w Mucharzu ks. Krzysztof i kapelan myśliwych Beskidzkiej Okręgowej Rady Łowieckiej (BORŁ) w Bielsku Białej ks. Adam, odbyło się wręczenie najwyższych odznaczeń łowieckich Polskiego Związku Łowieckiego (PZŁ). Wręczenia odznaczeń dokonał łowczy BORŁ Michał Jordan. Odznaczeni złomem zostali:

  • Stanisław Paleczny – od 1964r członek KŁ Cietrzew w Mucharzu, pełniący funkcje: przewodniczącego komisji rewizyjnej, sekretarza, łowczego sześciu kadencji, członek komisji oceny trofeum BORŁ w latach 2005-2010
  • Leszek Stańco - od 1972r członek KŁ Cietrzew w Mucharzu, pełniący funkcje: skarbnika, przewodniczącego komisji rewizyjnej, prezesa trzech kadencji, podłowczego, członek Wojewódzkiej Rady Łowieckiej w Bielski Białej w latach 1995-2000.
  • Złotym medalem BORŁ za zasługi dla łowiectwa Bielskiego odznaczeni zostali: Adam Mreńca i Andrzej Styrna

KŁ Cietrzew w Mucharzu dzierżawi obwód o pow. ok. 4000 ha, położony na terenie gminy Mucharz, Zembrzyce i Stryszów. Obwód jest dobrze zagospodarowany w urządzenia łowieckie, poletka żerowe i zaporowe.